Caferilik-Alevilik-Nusayrilik

Caferilik-Alevilik-Nusayrilik Çemberinde Alevi Kardeşlerimizin Tuzağa İtilmesi

TÜRKİYE KENDİ DNA’SINI YIKIYOR!

“CAFERİLİĞİN VE ALEVİLİĞİN DERS KİTAPLARINA GİRMESİ”

Önümüzdeki dönemde Caferilik ve Alevilik konusunun ders kitaplarına daha geniş bir şekilde girmesine karar verildi. Buna göre Alevilik bir tasavvufi yorum (Bunu neye göre yapıyorlar? Öyle bir tasavvuf hareketi yok.)
Caferilik ise bir mezhep olarak eklenecek. (Herhalde beşinci mezhep yapacaklar.)

TÜRKLER VE ALEVİLER CAFERİLEŞTİRİLEREK İRAN’IN KUCAĞINA MI İTİLİYOR?

Bu çalışma, ülkemizin temel dinamiklerinden olan Alevilerin Caferileştirilmeye çalışıldığını göstermektedir.

Öyle bir duruma dönüştürülecek ki Aleviler kendilerinin mezhep olarak Caferi olduğunu telakki edecek ve bunun sonucunda ister istemez Caferilerin dini merkezi olan İran’a yöneleceklerdir.

Bizim yöneticiler, şia/alevilik ve caferiliği sünni mezhepler gibi düşünmektedirler. Halbuki Caferilikte hala devam eden içtihat kapısı vardır ve Caferilerin dini liderlerine “Ayetullahlara” itaat etmeleri gerekir. Caferileştirilen Alevilerimiz, bir süre sonra İran’dan emir almaya başlayacak ve onlar, istedikleri an ülkemizde olay çıkarabileceklerdir.
Eğer Alevi sorunlarını çözmek istiyorsak, ülkemizdeki Alevileri Caferileştirmeden Alevilik içinde sorunlarını çözmeliyiz.

İran, dünyada ve özellikle Şia dünyasında Caferiliği yaymaya çalışmakta ve bunda da büyük başarı elde etmektedir. Bir çok Şia fraksiyonları, Caferiliği benimsediği için İran kendine geniş bir nüfuz alanı oluşturdu. Hatta bu nüfuz sayesinde Yemen’de Şii darbesi bile yaptı. Böylelikle Suud’u güneyden kuşatmış oldu. Bir anlamda Suud’un IŞİD hamlesine Yemen ile cevap vermiş oldu.

BİRİLERİ BİZİM İDARECİLERE BU DOKULARIN NE ANLAMA GELDİĞİNİ ANLATSIN!

Bizim idareciler, dinlerini bilmedikleri gibi ülkelerini ve mezhepleri de bilmiyorlar. Birilerinin bunları uyarması gerekir. Yoksa bir kaç yıl sonra ülkede ciddi mezhep savaşları yaşanabilir.

Alevi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını tabi ki giderelim. Ama bunun için kendi ellerimizle onları İran’a teslim etmeyelim.

Şia sadace Caferilik değildir. Alevilerin kendi ayrı Şia doktrini vardır. Eğer Alevilere yardımcı olacaksak İran endeksli olarak ve Caferilik açısından bakmayalım. Tabi ki ülkemizde Caferiler de var. Onlara kendi mezhepleri açısından kolaylık sağlamalıyız. Ama kendi elimizle ülkemizin geniş bir kesimini İran/Safevi eksenine teslim edersek ülkemizin doğusu bir süre sonra İran’ın yayılma alanı olur.
Lütfen Yavuz/Şah İsmail çekişmesini iyi okuyun!

NOT: BU YAZIMI ÖZELLİKLE YÖNETİCİLERE/MİLLETVEKİLLERİNE GÖNDERİN. PAYLAŞIN. CİDDİ BİR MEZHEP AYRIŞMASI YAPTIRILIYOR. İKTİDAR BİLMEDEN ALET OLUYOR… BU GİDİŞ İYİYE ALAMET DEĞİL!

EK:

Sonuçta Aleviler, bizim Alevilerimizdir. Onların sorunlarını biz çözeceğiz. Başkalarının kucağına itmek, sadece sorunu daha da büyütür. Bu ülkede hiç mi akıllı ilim adamı, siyasetçi yok? Yapılan hamlelerin ileride nelere yol açacağı görülmüyor mu? Sırf birilerine şirin gözüküp oylarını almak için temel dinamiklerin yıkılmasına nasıl göz yumulur?

Allah basiret versin ve uyandırsın!

Ek-2:

NUSAYRİLİĞİN DERS KİTAPLARINA GİRMESİ DE ESAD’IN RİCASIYLA OLDU!

Kars-Ardahan yöresinde Caferiler bulunuyor. Kitap çalışmalarının yapıldığı dönemde, Caferi lideri de, Ceferliğin ders kitaplarında yer alması için çaba gösterdi. Onların istekleri de dikkate alındı. Kitap çalışmalarının sonuna gelinmişti. Başbakan Tayyip Erdoğan, 5 çaylarına gidip geldiği, karşılıklı ziyaretlerin yapıldığı günlerde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile sohbet ederken, Esad, “Ders kitaplarında Alevilik-Bektaşilik, Ceferilik yer alacakmış. Başta Hatay yöresinde olmak üzere 400 bin civarında vatandaşınız da, bizim gibi Nusayri yani Arap Alevisi. Onların inançlarına da ders kitaplarında yer vermenizi rica ediyorum” dedi.

Nuseyrilerin dini liderlerinden de, ders kitaplarına girmesi istenilen konularla ilgili bilgiler alındı. Böylece, Esad’ın ricasıyla vatandaşlarımızın inancı da ders kitaplarına serpiştirildi.

GÖZDEN KAÇIRDIĞINIZ NOKTA ALEVİLİĞİ BİR TASAVVUFİ YORUM OLARAK SUNMALARI VE CAFERİĞİ DE MEZHEP OLARAK LANSE ETMELERİ!

Yani artık ülkemizdeki Alevileri zorla Caferi yapıp İran’a hediye ediyoruz.

Kaynak: İbrahim Halil ER

Author: ahmedşit

İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi'nde Tarih talebesi, araştırmacı, meraklı, Müslüman.

Söyleyeceğiniz bir şey mi var?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.